15.05.2023 r. w Domu Kultury "Hutnik" w Jaroszowcu odbyło się podsumowanie IV Konkursu "Piosenki - z uśmiechem", organizowanego pod honorowym patronatem Wójta Gminy Klucze. Gości przybyłych na spotkanie powitała P. Ramona Czyżykowska-Liber, Zastępca Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Kluczach, która dokonała podsumowania IV edycji konkursu.
Podczas przesłuchań konkursowych 5 kwietnia 2023 r. Jury oceniało 113 wykonawców: 30 solistów/ duetów/ zespołów w kat. do lat 7, 47 solistów/ duetów/ zespołów w kat. 8-11 lat, 22 solistów/ duetów/ zespołów w kat. 12-15 lat i 14 solistów w kat. od 16 lat wzwyż. W komisji oceniającej zasiadali:
P. Michał Mączka - altowiolista, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, wieloletni instruktor, kierownik sekcji muzycznej, a obecnie - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu,
P. Łukasz Lech (Przewodniczący Jury) - artysta estradowy, absolwent krakowskiej szkoły wokalno-aktorskiej, pasjonat operetki, aktor i konferansjer od wielu lat związany z mediami, a telewizja jest jego prawdziwą pasją, wyreżyserował więc dla niej wiele widowisk muzycznych oraz koncertów
i P. Patrycja Tomczyk - wokalistka, absolwentka Szkoły Muzycznej w klasie saksofonu, pasjonatka teatru i teatru musicalowego, laureatka wielu nagród w konkursach wokalnych, między innymi: Ogólnopolskiego Festiwalu "Wygraj Sukces" Tarnobrzeg 2022, Małopolskiego Festiwalu Artystycznego Młodzieży w Krakowie.

GALERIA:

Jury po wysłuchaniu wszystkich wykonawców przyznało w poszczególnych kategoriach następujące miejsca i wyróżnienia:
SOLIŚCI DO LAT 7
I miejsce – Zofia Maszczyk – Chrząstowice
I miejsce – Michalina Zalewska - Bukowno
II miejsce – Antoni Jaskulski - Sławków
III miejsce – Natalia Glanowska - Chrząstowice
Wyróżnienie - Jan Słodowy – Chechło
Wyróżnienie – Hanna Strzałka – Chrząstowice
DUETY I ZESPOŁY DO LAT 7:
II miejsce – SŁONECZKA - Ryczówek
III miejsce – PSIKUSY - Bolesław
Wyróżnienie – DUET – Pola i Blanka – Kwaśniów
Wyróżnienie – JAGÓDKI - Jaroszowiec
Wyróżnienie – SŁONECZKA - Jaroszowiec
SOLIŚCI 8-11 LAT
I miejsce – Igor Kalembka - Bolesław
II miejsce – Zuzanna Syguła - Ryczówek
III miejsce – Zofia Tarasów - Bolesław
Wyróżnienie – Nikola Glanowska – Gołaczewy
Wyróżnienie – Natalia Kuca - Klucze
DUETY I ZESPOŁY 8-11 LAT:
I miejsce – UKULELE LOVE - Rodaki
II miejsce – PLECIUGI – Klucze
III miejsce – PSOTKI – Bolesław
Wyróżnienie – DUET – Zofia Majka i Zuzanna Małozięć- Chechło
Wyróżnienie – TRIO – Hania, Zosia i Marysia – Kwaśniów
Wyróżnienie – DUET WESOŁE ŻABKI - Klucze
SOLIŚCI 12-15 LAT:
I miejsce – Maja Kaczmarczyk - Bolesław
II miejsce - Maja Lesikowska - Bolesław
III miejsce – Maria Przybylska - Olkusz
Wyróżnienie – Antonina Szczygieł – Klucze
Wyróżnienie – Emilia Rzońca – Bukowno
DUETY I ZESPOŁY 12-15 LAT:
III miejsce – DUET TU-FOR-JU – Bolesław
Wyróżnienie – ZESPÓŁ SP Rodaki
Wyróżnienie – POZYTYWKI - Bolesław
SOLIŚCI OD 16 LAT
I miejsce – Martyna Główka – Olkusz
II miejsce – Rozalia Dessauer - Bolesław
III miejsce - Magdalena Urbańska – Bukowno
III miejsce – Karolina Stachurska - Bukowno
Podczas podsumowania konkursu w koncercie finałowym, który prowadziła P. Anna Dudek, instruktor sekcji wokalnej GOK, uczestniczyli zdobywcy I miejsc: Ukulele Love ze Szkoły Podstawowej w Rodakach, Zofia Maszczyk z Chrząstowic, Michalina Zalewska z Miejskiego Ośrodka Kultury w Bukownie, Igor Kalembka, Maja Kaczmarczyk z Pracowni muzyczno-teatralnej "Pozytywka" w Bolesławiu i II miejsca - Rozalia Dessauer - również z Pracowni muzyczno-teatralnej "Pozytywka" w Bolesławiu. Dyplomy i upominki wszystkim laureatom IV Konkursu "Piosenki - z uśmiechem" wręczały Panie: Zofia Zając, Radna Gminy Klucze i P. Ramona Czyżykowską-Liber.