27.11.2022 r. w Domu Kultury „Hutnik” w Jaroszowcu odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród w Gminnym Konkursie pn. "Taki był Ignacy..." - jeden dzień z życia Ignacego Łukasiewicza, zorganizowanym pod Patronatem Honorowym Wójta Gminy Klucze.
Konkurs był skierowany do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych z terenu gminy Klucze, a ich zadaniem było przygotowanie 15-20 minutowej inscenizacji słowno-muzycznej, spełniającej główny temat i zaprezentowanie jej podczas przesłuchań konkursowych, które odbyły się dnia 22.11.2022 w Domu Kultury „Hutnik” w Jaroszowcu.
Jury w składzie:
Jakub Sikora – Przewodniczący
Klaudia Zub – Piechowicz
Iga Łypaczewska - Krawiec
Ramona Czyżykowska - Liber
Anna Dudek
po obejrzeniu 7 zgłoszonych inscenizacji przyznało nagrody i wyróżnienia:
I miejsce – SP Chechło - grupa „Światełka”
II miejsce – SP Klucze - grupa „Lumen”
III miejsce – nie przyznano
Wyróżnienie – SP Ryczówek
Wyróżnienie – SP Kwaśniów Dolny
Jury pragnie docenić również pozostałych uczestników konkursu:
SP Rodaki – za czystość wykonania piosenek i stroje
SP Bydlin – za ciekawą prezentację multimedialną i piosenki opracowane z elementami tańca
SP Jaroszowiec – za fragment taneczny naszego regionu - Krakowiak
Podczas rozdania nagród swoje inscenizacje zaprezentowały: Szkoła Podstawowa w Kluczach (II miejsce) i Szkoła Podstawowa w Chechle (I miejsce). Wszystkie szkoły przygotowały montaże w pełni oddające ideę konkursu, dlatego w nagrodę uczestnicy wraz z opiekunami pojadą do Bóbrki, gdzie znajduje się kopalnia ropy naftowej, obecnie Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza.
Nagrody laureatom konkursu wręczył P. Norbert Bień - Wójt Gminy Klucze, P. Jakub Sikora - kierownik olkuskiej Gazowni i P. Ramona Czyżykowska-Liber - Zastępca Dyrektora GOK Klucze.

GALERIA:

Poniżej przedstawiamy fragmenty przesłuchań konkursowych, które odbyły się 22.11.2022 r.

FILM:

Projekt pt. „Taki był Ignacy…” dofinansowano w Programie Grantowym ROZGRZEWAMY POLSKIE SERCA, ogłoszonym przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.