16.11.2018 r. w Domu Kultury „Papiernik” w Kluczach w ramach projektu pn. „Pamiętajmy!", realizowanego przez Stowarzyszenie „Otwarci” w Bydlinie i Gminny Ośrodek Kultury w Kluczach odbyła się lekcja tematyczna "Imieniny Marszałka Józefa Piłsudskiego". W ramach lekcji uczestnikom spotkania została przybliżona postać Marszałka Józefa Piłsudskiego, osoby wyjątkowej, pełnej siły i wiary w to, co innym wydawało się niemożliwe.

Za sprawą Stowarzyszenia „Wszyscy razem”, Pani Joanny Zub, która stworzyła scenariusz i wraz z mieszkańcami Bogucina Dużego oraz zespołami działającymi przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kluczach odbyło się to wyjątkowe spotkanie z Marszałkiem - człowiekiem, który wywarł decydujący wpływ na kształt polityki wewnętrznej i zagranicznej II RP. Przedstawione zostały Imieniny, które były wydarzeniem bardzo uroczystym i dorównywały świętom państwowym. Udział w nich władz państwowych, wojska, szerokich rzesz społeczeństwa były dowodem czci i szacunku, jakim obdarzano Marszałka. W związku z faktem, że postać Marszałka Józefa Piłsudskiego miała ogromny na nasz region i na stałe wpisała się w historię naszej „małej ojczyzny”, jaką jest gmina Klucze, chcieliśmy przybliżyć te wydarzenia mieszkańcom naszej gminy, mając nadzieję, że widowisko wszystkim się podobało i odzwierciedlało tamten czas.

Realizatorzy lekcji tematycznej „Imieniny Marszałka Józefa Piłsudskiego”: akompaniament – Janusz Gaj, scenografia – Agnieszka Pacia, światła – Anna Płachecka-Śniadach, dźwięk – Jacek Żurek, multimedia – Piotr Kasprzyk.

Wykonawcy: KGW Bogucin Duży, zespoły GOK: „Rodaczanie”, „Kaprys” i „Pleciugi”.

Projekt "Pamiętajmy!" jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w 2018 roku pn. „Małopolska. Moja wolność”.

FOTOGALERIA: https://www.facebook.com/pg/Gminny-O%C5%9Brodek-Kultury-w-Kluczach-182654548473815/photos/?tab=album&album_id=2304266636312585