W niedzielę, 14.01.2018 r. już po raz dwudziesty piąty w gminie Klucze zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy,  podczas której zebrano aż 40 750,40 złotych!

Celem tegorocznej akcji było wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Na ulicach miejscowości gminy Klucze kwestowali wolontariusze z wszystkich Szkół Podstawowych. Pieniądze zbierano również wśród widzów i uczestników rajdu, zorganizowanego przez Pustynną Grupę Terenową w Chechle. Podczas koncertu finałowego w Domu Kultury „Papiernik” w Kluczach pomiędzy występami prowadzono licytację gadżetów WOŚP i przedmiotów przekazanych przez mieszkańców.  W koncercie finałowym udział wzięli:  grupa „Motylki” z Przedszkola w Kluczach, Chór ze Szkoły Podstawowej w Kluczach pod kierunkiem Martyny Smaruj, Patrycja Gotrfyd z Łaz oraz duet -  Karolina Dudek (wokal) i Mateusz Sołtysik (gitara). Podczas koncertu w galerii Domu Kultury był czynny kramik z różnościami: ceramika, plakaty, malowanie buziek, wspaniałe wypieki naszych pań z Koła Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenia "Babiniec".
Podobnie jak w ubiegłych latach w zamian za datki na rzecz WOŚP można było skorzystać z zajęć na basenie przy Szkole Podstawowej w Kluczach.Tym razem były to treningi Aqua Jump.

Fotorelację z 26 Finału WOŚP przygotował Tadeusz Żurek. Zapraszamy do obejrzenia: http://gmina-klucze.pl/art,2070,ponad-40-tysiecy-dla-wosp