W pracowniach ceramicznych w Domu Kultury "Papiernik" w Kluczach i Domu Kultury „Hutnik" w Jaroszowcu dzieci, młodzież szkolna, a nawet dorośli tworzą pełne inwencji prace ceramiczne, poznając przy tym podstawowe techniki tworzenia w glinie szamotowej, budowania kształtów oraz szkliwienia wypalonych prac. W początkowej fazie zajęć tworzą proste formy przestrzenne lub płaskorzeźby. Z biegiem czasu realizują bardziej skomplikowane projekty ceramiczne, inspirując się otaczającym światem i życiem człowieka. Obie pracownie dysponują profesjonalnymi piecami do wypalania gotowych prac ceramicznych.
Zajęcia prowadzi Anna Płachecka-Śniadach - instruktor ds. ceramiki, absolwentka Wydziału Ceramiki wrocławskiej ASP.

OSIĄGNIĘCIA:

27.05.2017 r. -   Międzynarodowy Konkurs,,Przyroda w kolorach" - ŚWIAT WIELKICH I MAŁYCH KOTÓW zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie - nagroda w kat. formy przestrzenne - Martyna Struzik,  a wyróżnienie Martyna Zawada

6.04.2017 r. - Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Smok obibok i jego przyjaciele" zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie - nagroda dla Martyny Zawady i  Dyplom podziękowania za wysoki poziom prac konkursowych oraz twórcze zaangażowanie dla instr. Anny Płacheckiej - Śniadach